Wieczór Rosyjski w Katowicach- relacja

czwartek, 26 wrzesień 2013

Dzięki wsparciu finansowemu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Stowarzyszenie „Projekt Śląsk” zorganizowało 5 października 2013 roku w Kinoteatrze Rialto w Katowicach „Wieczór Rosyjski”.

W wydarzeniu wzięło w nim udział ponad 200 osób - mieszkańców Śląska i nie tylko. W programie znalazły się panele dyskusyjne z udziałem dziennikarzy, publicystów, politologów i polityków z Polski i Rosji.

W ramach wydarzenia, odbyły się dwa panele dyskusyjne z udziałem dziennikarzy, publicystów, politologów i polityków z Polski i Rosji.

W panelach dyskusyjnych udział wzięli m.in: Ariadna Rokossowska, dziennikarka „Rossijskoj Gaziety”, Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie, rosyjski politolog Iwan Prieobrażeński oraz komentator RIA Nowosti, Dmitrij Babicz, a także dr Wiktor Ross, rosjoznawca, dyplomata oraz dr hab. Joachim Diec, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ.

Moderatorem pierwszego panelu był dr Stanisław Górka z Instytutu Europeistyki UJ, natomiast drugi panel był moderowany przez posła do Parlamentu Europejskiego, dra Marka Migalskiego.

Na uczestnikach Wieczoru ogromne wrażenie zrobił występ chóru prawosławnego „Oktoich”. Na zakończenie programu goście mieli okazję zobaczyć ostatni film Andrieja Zwiagincewa, wielokrotnie nagradzanego na międzynarododwych festiwalach - "Elena".


Stowarzyszenie Projekt Śląsk - wszelkie prawa zastrzeżone © 2010
Realizacja: Kuchnia Multimedialna