Ruszyła czwarta edycja konkursu "Szukamy bohaterów"

poniedziałek, 11 marzec 2013

1 marca 2012. rozpoczęła się czwarta edycja konkursu "Szukamy bohaterów". 

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.
Konkurs ma na celu przywrócenie pamięci o lokalnych bohaterach. Młodzi ludzie powinni odnaleźć nieznaną, zapomnianą postać, której biografia jest związana z lokalnym środowiskiem autora pracy. Uczestnicy muszą przedstawić wybraną postać, uzasadnić swój wybór i pokazać dlaczego zasługuje ona na miano bohatera.
 
Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach: praca pisemna, fotoreportaż, film. 
 
Prace należy nadsyłać do 24 maja 2013. Rozstrzygnięcie przewidziane jest na 10 czerwca 2013 roku. 
 
W jury konkursu zasiadają znakomici naukowcy:
 
prof. Wojciech Roszkowski- pracownik Szkoły Głównej Handlowej i Collegium Civitas w Warszawie. Autor historii Polski XX wieku oraz cyklu podręczników do historii napisanych wspólnie z Anną Radziwiłł. Wchodzi w skład Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jest członkiem Collegium Invisibile.
 
prof. Ryszard Kaczmarek- historyk, profesor w dziedzinie nauk humanistycznych, samodzielny pracownik nauki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, badacz dziejów Górnego Śląska w XIX wieku i XX wieku, a w szczególności ziemi pszczyńskiej.
 
dr Marian  Małecki- adiunkt w katedrze Powszechnej Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego; radca prawny; koordynator projektu badawczego WSA „Euroregion Beskidy"; zajmuje się tematyką euroregionalną, prawem gospodarczym i handlowym, historią administracji, historią.
 
Konkurs „SZUKAMY BOHATERÓW” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Projekt Śląsk” we współpracy z biurem posła do Parlamentu Europejskiego dra Marka Migalskiego.
 
Do wygrania w konkursie są wycieczki do Brukseli oraz wiele innych nagród!
Szczegółowe informacje, w tym Regulamin konkursu oraz formularze do pobrania znajdą Państwo na stronie www.szukamybohaterow.pl

Stowarzyszenie Projekt Śląsk - wszelkie prawa zastrzeżone © 2010
Realizacja: Kuchnia Multimedialna