III Edycja Wielkiego Testu z Historii Śląska już jutro!

środa, 19 czerwca 2013
Już jutro- czwartek 20 czerwca 2013 odbędzie się III Edycja Wielkiego Testu z Historii Śląska „Powstanie Styczniowe na terenie dzisiejszego województwa śląskiego”.
 
Do wygrania 10 wycieczek do Brukseli ufundowanych przez europosła Marka Migalskiego oraz atrakcyjne nagrody książkowe!
 
Poprzez naszą inicjatywę pragniemy uczcić 150-tą rocznicę Powstania Styczniowego oraz upamiętnić wielkich bohaterów tamtych wydarzeń. Celem przedsięwzięcia jest również popularyzacja i upowszechnienie wiedzy dotyczącej tego okresu naszej historii.
 
III Edycja Wielkiego Testu z Historii Śląska „Powstanie Styczniowe na terenie dzisiejszego województwa śląskiego” w Sali Sejmu Śląskiego przy ulicy Ligonia 46 w Katowicach o godzinie 10:00.
 
Konkurs jest jednoetapowy- składa się z części pisemnej.
 
W jury zasiądą wybitni znawcy tematu:
 
Prof. Zygmunt Woźniczka z Zakładu Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego, autor niezliczonych prac i artykułów dotyczących Śląska, znawca historii Śląska i badacz m.in. powojennych prześladowań Ślązaków, znakomity obserwator i komentator śląskiej rzeczywistości.
 
Dr Marian Małecki adiunkt w katedrze Powszechnej Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego; radca prawny; koordynator projektu badawczego WSA „Euroregion Beskidy"; zajmuje się tematyką euroregionalną, prawem gospodarczym i handlowym, historią administracji, historią.
 
Antoni Wilgusiewicz - historyk. Wieloletni nauczyciel, obecnie sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Historycznej w Katowicach. Interesuje się historią Śląska, a także dawnych Kresów Wschodnich. Działa w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
 
UWAGA: na stronie www.slaskitest.pl znajdą Państwo internetowe wydanie "KURIERA POWSTAŃCZEGO"- po jego otwarciu, można go pobrać jako PDF. Zachęcamy do uważnej lektury gazety, gdyż 90% pytań zostanie opartych o treść w niej zawartą.
 
Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać "KURIERA POWSTAŃCZEGO" w wersji papierowej prosimy o informację -biuro@projektslask.pl
 
Więcej informacji na temat konkursu pod numerem telefonu 32 353 80 43

Stowarzyszenie Projekt Śląsk - wszelkie prawa zastrzeżone © 2010
Realizacja: Kuchnia Multimedialna