Wystawa obiektywnie śląskie od dzisiaj w Silesia City Center

poniedziałek, 17 luty 2014

Od dzisiaj do 28 lutego br. wystawę najlepszych fotoreportaży IV edycji konkursu obiektywnie śląskie będzie można oglądać na Placu Tropikalnym w Silesii City Center. Serdecznie zapraszamy! To już kolejny przystanek naszej wystawy, wcześniej eksponowaliśmy ją w Rondzie Sztuki, w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, w kinie Kosmos oraz w Centrum Handlowym 3 Stawy.

***

Przypominamy, że obiektywnie śląskie, to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku. Tematem tegorocznej, już IV edycji było hasło: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogli je zaprezentować w formie: Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć lub/i Filmu: maks. 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką. Prace można było nadsyłać od 1 lipca do 15 września br. Laureatów konkursu wyłoniło jury w składzie: Lech Majewski , Adam Sikora, Jacek Joostberens  oraz Marcin Meller. Na tegoroczną edycję nadesłano ponad 200 fotoreportaży i filmów. Wszystkie prace są dostępne na stronie www.obiektywnieslaskie.pl.

Nagrodami w konkursie były.: 2000 zł (1000 Grand Prix w kategorii fotoreportaż i 1000 w kategorii film); wycieczki do Brukseli ufundowaną przez europosła dra Marka Migalskiego, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, statyw Manfrotto, prenumeraty miesięcznika FOTO, obramowane prace dla laureatów konkursu, nagrody książkowe i wiele innych.

Gala finałowa konkursu miejsce 20 października br. w katowickim Rondzie Sztuki, oto link do relacji z wydarzenia: http://obiektywnieslaskie.pl/aktualnosci/relacja-z-gali-finalowej-iv-edycji-obiektywnie-slaskie

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk”. Współorganizatorem jest europoseł dr Marek Migalski.

IV edycja konkursu została dofinansowana ze środków budżetu województwa śląskiego oraz z Instytucji Kultury Katowice- Miasto Ogrodów www.miastoogrodow.eu


Galeria zdjęć

Wystawa obiektywnie śląskie od dzisiaj w Silesia City Center
Wystawa obiektywnie śląskie od dzisiaj w Silesia City Center
Stowarzyszenie Projekt Śląsk - wszelkie prawa zastrzeżone © 2010
Realizacja: Kuchnia Multimedialna